A jövő az innovációban és a vállalkozásokban rejlik – erről számoltak be a D.E.I.T.A.S – karaván szervezői, akik a Student Start-Up 1.0  Innotech Student projekt nyertes vállalkozásait mutatták be ezúttal Sepsiszentgyörgyön, a  StartUp HUB vállalkozásfejlesztési, felnőttoktatási és szakképzési központban.

A karaván célja a vállalkozói közösség megerősítése, támogatás nyújtása a cégvezetőknek és a startup ökoszisztéma erősítése. A kezdeményezés a fiataloknak azt üzeni, hogy a jövő vállalkozói lehetőségei a kezükben vannak, és az ötleteikből valódi sikereket hozhatnak létre. A program résztvevői olyan eszközöket, tudást és támogatást kapnak, amelyek segítségével elindíthatják és fejleszthetik saját vállalkozásaikat.

A Student Start-up 1.0 projekt az Európai Szociális Alap által a 2014-2020-as Humántőke Operatív Program keretében finanszírozott projekt és olyan, legalább másodéves egyetemi hallgatóknak szólt, akik szeretnék fejleszteni vállalkozói készségeiket és saját vállalkozást alapítani. A projekt célja a vállalkozói szellem fejlesztése volt a középrégióban, illetve a vállalkozásindítás támogatása egy üzleti ötletpályázat megszervezésével, amely végül 13,  pályázat útján kiválasztott vállalkozás támogatására szolgált.

A projektben való részvétel számos előnnyel járt a fiatalok számára: részt vettek különféle oktatási workshopokon és tréningeken, ahol olyan készségeket sajátíthattak el, mint a vállalkozásfejlesztés, az üzleti tervezés és a pénzügyi gazdálkodás. Ugyanakkor, mentorálási lehetőséget is kaptak a fiatalok, tapasztalt vállalkozók és szakértők segítik őket a  vállalkozásuk növelésében, stratégiai tervezésben és a bürkoratikus nehézségek leküzdésében. 

A StartUp HUB-nál szervezett találkozó keretében, Kovászna megyéből három vállalkozó is bemutatta tevékenységét: egy online turisztikai platform, egy magán-mentőszolgálat és egy alkalmazás, amely relaxációs terápiás szolgáltatásokat nyújt. 

A stayhere.ro startup egyszerű online foglalási megoldásokat kínál, célja a belföldi turisztikai desztinációk népszerűsítése. A 100 000 eurós  támogatást egy okostelefonos alkalmazás és egy online foglalási platform létrehozására használják, modern megoldásokkal.  A technológiai újításoknak köszönhetően egyszerű és intuitív platformot biztosítanak úgy a szállásadóknak, mint a szállást foglaló kliensek számára.  A foglalásokhoz vakációs utalványok is felhasználhatóak. A stayhere.ro platform integrálja a legfontosabb csatornakezelő programokat, így biztosítva az egyszerű és hatékony foglalások kezelését. Ez a funkció időt takarít meg, és egyszerűsíti a foglalási folyamatot. 

A Dávid magán-mentőszolgálat  magán-, kulturális, sportrendezvényeken biztosít egészségügyi ellátást orvossal és asszisztenssel, a vállalkozást az Innotech Studenten keresztül valósították meg 100 000 euró értékben. A mentőautó  B1/B2-es kategóriába tartozik, ami azt jelenti, hogy az életmentéshez és az életfunkciók monitorizálásához szükséges eszközökkel rendelkezik, így biztonságban szállíthatják a betegeket kórházba és kórházak között is. A jövőben fejlesztenék a vállalkozást, bővítenék a diszpécserközpontot és akár újabb autókat is vásárolnának. 

A Stop Drom alkalmazás 2022-ben jött létre, azzal a céllal, hogy relaxációs terápiás szolgáltatásokat nyújtson főként gyerekek számára. Az alkalmazás háromnyelvű (magyar, román, angol) légzőgyakorlatokat kínál, amelyek segítenek az ellazulásban, játékosan irányítják a figyelmet a gyermekek érzéseire, ezáltal pedig nyugodtabbak lesznek. 

A karaván sepsiszentgyörgyi szakaszát szakmai vita zárta, amely keretében a jövőbeli célokat tűzték ki, hiszen ezek a projektek segítik hosszútávon a gazdasági növekedést és a társadalom fejlődését.