Legyen szó karbantartásról vagy alkatrészcseréről, az autószervizek létfontosságúak a gépkocsivezetők számára. Éppen ezért, sosem elég a műhelyekből – vallja Simon Mihály Gedeon kászonfeltízi fiatal vállalkozó, aki szerelőműhelyt alakított ki a StartUp HUB által nyert 25 000 euróból. Tervei azonban nem állnak meg itt, több dolgot is szeretne beindítani a jövőben.
– Kérlek, mutatkozz be és mesélj magadról, a vállalkozásról, amit indítasz?
– Simon Mihály Gedeon vagyok Kászonfeltízi vállalkozó és autószervizt nyitottam, ebben a szakmában szerettem volna vállalkozni és a StartUp HUB-nak köszönhetően sikerült. A szerviz márkafüggetlen, bármilyen autót be lehet hozni a műhelybe, sőt traktorokat, munkagépeket is javítunk. Emellett vulkanizáló is működik, így, mindent, ami aszfalton és gumikeréken jár, meg tudunk javítani. A műhelyben több segítségem is van, így a munka megoszlik.
– Honnan jött az ötlet, hogy ilyen jellegű vállalkozásba kezdj? Mi volt számodra a legnagyobb motiváció?
– Nekem az volt a fő motiváció, hogy tovább vigyem a családi hagyományt, ugyanis édesapám autószerelő, ő is szervizeléssel foglalkozik. Megláttam a lehetőséget és úgy gondoltam, ez a legjobb alkalom, hogy saját vállalkozást indítsak. A szakmához végzettségem is van, így könnyebb alkalmazni a tanultakat.
– Szerinted milyen tulajdonságokkal kell mindenképp rendelkeznie annak, aki saját vállalkozást szeretne?
– Véleményem szerint fontos a terv, hogy tudja a vállalkozó, hogy mit szeretne, de emellett a kitartás is fontos, hogy a tervből valóság legyen, bármiről is legyen szó: műhely vagy más vállalkozás. A lehetőséget az interneten találtam, és nagyon örülök, hogy belevágtam. Számomra a papírmunka volt nehéz, de ebbe is beletanultam és nagyon örülök, hogy belevágtam a projektbe.
– Hol hallottál a lehetőségről és miben segített neked a 25 000 euró?
– Az interneten láttam meg a felhívást és ezáltal sikerült elindítani a céget, megvásárolni a szükséges szerszámokat, klímatöltőt, futószögállító-gépet, tesztert, minden olyan eszközt, ami elmaradhatatlan a szerviz működéséhez.
– Mik a hosszú távú terveid ezen a területen?
– Szeretném jól működtetni a műhelyt, a jövőben pedig egy műszaki vizsgaközpontot is kialakítanék a szerelőműhely mellé, ez a hosszú távú tervem.
– Mit üzensz azoknak a fiataloknak, akik vállalkozást szeretnének indítani a jövőben?
– Mindenkinek azt javaslom, hogy ha talál egy jó lehetőséget, akkor vágjon bele. Gondolja végig a terveit és valósítsa meg, mert egy ilyen startup lehetőség nagyon sokat segít abban, hogy egy fiatal elinduljon a vállalkozói úton.