Kezdetét vette “Empowering the Future: A Game-Changing Entrepreneurship Program for VET Students” projekt, amely célja a szakképzésben részt vevő diákok vállalkozói oktatásának fejlesztése. A projekt a Puskás Tivadar Szakközépiskola (Románia), a StartUp HUB Egyesület (Románia), a Heves Vármegyei SZC Március 15. Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Magyarország) és a Budapest Mobility Kft. partnerségben valósul meg. A projektindító találkozóra május 20-24. között került sor Budapesten, a Budapest Mobility Kft. szervezésében. Az ötnapos eseményen minden partner részéről 6 képviselő vett részt, amelynek keretében bemutatkoztak és ismertették szerepüket a projektben.
A találkozó első napján Karácsony Zsolt, a StartUp HUB vállalkozásfejlesztési osztályának vezetője a vállalkozásfejlesztés fontosságára és annak pozitív társadalmi és gazdasági hatásaira hívta fel a figyelmet. Ezt követően közös műhelymunkán vettek részt, ahol a szakiskolás diákok vállalkozói oktatásának kihívásairól és lehetőségeiről beszéltek. Délután meglátogatták a Magyar Zene Házát, amely egy sikeres példa a művészet és a kulturális vállalkozások közötti együttműködésre.
A műhelymunka másodnapja az előző nap megvitatott kihívások kezelésére összpontosított. A résztvevők különböző fejlesztési területeket vitattak meg, beleértve a tantervi változtatásokat és a diákok motivációját. Javasolták, hogy a tantervbe több gyakorlati vállalkozói tevékenységet integráljanak, és interaktív, diák-központú módszereket alkalmazzanak. Emellett rendszeres műhelymunkák, vendégelőadások és startup-látogatások szervezését is javasolták.
Az esemény harmadik napján a partnerek megbeszélték a tervezett tevékenységek részleteit, majd egy csapatépítő sétahajózáson vettek részt.
A következő napon a Soós István Borászati Technikum és Szakképző Iskolában kerekasztal-beszélgetést tartottak a vállalkozói kompetenciák bővítéséről az Erasmus+ mobilitások által. A nyitó előadást Dr. Kapus Krisztián, a Budapest Mobility ügyvezető igazgatója tartotta, míg az indító előadást Kaiser Péter, a Közép-magyarországi Agrárszakképzési Centrum kabinetvezetője mutatta be. A konferencia kiemelt előadója Vujkov Krisztina, Szakképzésért Felelős Államtitkárság vezető-kormányfőtanácsosa volt.
A találkozó utolsó napján a résztvevők áttekintették az előző napokban elért eredményeket, összegyűjtötték a javaslatokat, és megvitatták a következő lépéseket. A következő találkozóra Sepsiszentgyörgyön, Romániában fog sor kerülni.
A kezdeményezés a KA210-VET program része, amely különösen a szakképzési szektor kisléptékű partnerségeit célozza. A projekt a 2023-2-RO01-KA210-VET-000181869 projektkód alatt indult, és a romániai Nemzeti Iroda által kapott finanszírozást, az Erasmus+ program keretében.