A paintball egyre elterjedtebb, közkedvelt játék, szórakoztató időtöltés. Térségünkben is nagyon sokan kipróbálták már és baráti társaságoknak, cégek munkatársainak kiváló csapatépítő program lehet. Őket célozza meg vállalkozásával és festékgolyóival Pakuci Tas Szabolcs fiatal startupper, aki Sepsiszentgyörgy közelében, Szentivánlaborfalván létesített paintball pályát, ahová várja a jelentkező csapatokat. A vállalkozásról interjúban számolt be.

– Kérlek, mutatkozz be és mesélj magadról, a vállalkozásról, amit indítasz!

– Pakuci Tas Szabolcs vagyok, húsz éves és Szentivánlaborfalván élek. A vállalkozás, amit indítok a sporthoz és szórakozáshoz köthető, ugyanis egy paintball cégem van, a lakhelyemtől nem messze, Sepsiszentgyörgy közelében. Úgy gondolom, nagy lesz rá a kereslet, hiszen erre a szolgáltatásra van igény. A szüleim is vállalkozók, így nem állt távol tőlem ez a lehetőség, és ők is támogatnak abban, hogy megvalósítsam, amit szeretnék.

– Mi volt számodra a legnagyobb motiváció amiért belevágtál?

– Van egy saját telkünk a faluban és ott szeretném kivitelezni a terepet, a pályát. Az anyagi háttér már megvan, megkaptam a startup támogatást, így bátran dolgozhatok, tervezhetek tovább. Vásároltam negyven darab védőruhát, húsz darab puskát, maszkokat, illetve más kellékeket, golyókat, tartalékokat. Ugyanakkor egy konténert is tudtam venni, ahol majd tárolni tudom a felszerelést, hiszen az is nagyon sokat számít.

– Hogyan működik egy paintball-vállalkozás, mire kell figyelni?

– Nagyon komoly szabályzat van ahhoz, hogy létre lehessen hozni a céget és játszani lehessen. Ezek mellett én is hoztam szabályokat, például, hogy szépen beszélnek egymással az ellenfelek, nincs trágár megnyilvánulás. Fontosnak tartom, hogy jól kidolgozott szabályok mentén, biztonságosan játszanak azok, akik minket választanak kikapcsolódásra. Ugyanakkor, számos játék-variáció létezik, melyek közül a legalapvetőbb, hogy két csapat a paintball pálya két ellenkező pontján áll fel, majd hangjelzésre elindulnak, hogy megpróbálják kiejteni az ellenfél játékosait, festékgolyókkal támadva. A győztes az a csapat lesz, amelynek játékosai előbb járnak sikerrel vagy a forduló végén több játékosuk marad fent a küzdőtéren. Nagyon fontos a maszk és a fegyverek rendeltetésszerű használata.

–  Szerinted milyen tulajdonságokkal kell mindenképp rendelkeznie annak, aki saját vállalkozást szeretne?

– Szerintem egy kezdő vállalkozónak elsősorban célkitűzése kell legyen, azután pedig kitartása. Nagyon fontos, hogy amit elkezdett abban legyen biztos és tartson ki. A környéken, a megyében van konkurencia, de nem érzem úgy, hogy zavarnánk egymás klientúráját.

– Mik a hosszú távú terveid ezen a területen?

– A pályán szeretnék fejleszteni, több terepet kialakítani, akadályokat csinálni, amitől a játék még érdekesebbé válik. A szüleim is támogatnak és ezt nagyon jó dolognak tartom. Elismerik, hogy van erre igény, jó ötletem volt és segítenek, amiben csak tudnak. 

– Mit üzensz azoknak a fiataloknak, akik vállalkozást szeretnének indítani a jövőben?

– Azt mondanám, hogy ne ijedjenek meg attól, hogy a mai digitális világban nagy a rohanás, nehéz a bürokrácia, mert úgyis megéri nekifogni annak, amire vágynak. Nekem is nehéz volt az indulás, a papírmunka, de kaptam segítséget és hálás vagyok, hogy nem adtam fel.